Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

Araç bakım periyotları, aracın yakıt tipine bağlı olarak değişkenlik gösterse de bahar bakımları atlanmaması gereken bir detaydır. Bahçeşehir oto bahar bakımı hizmetimiz ile zorlu geçen kış mevsiminin izlerinin aracın üzerinden atılması, yıpranan, eksilen yada kirlenen aksamların, gerekli müdahalelere tabi tutulması kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu çalışmada, lastik değişimi önemli bir yer tutmaktadır.

Mevsim değişimlerine ayak uyduracak lastiklerin, her yıl bahar ve kış mevsiminin gelmesi ile birlikte değiştirilmesi gerekmektedir. Yol tutuşu ve güvenli sürüş için önemli olan bu bakım, araç bakım ve onarım hizmetlerinin olmazsa olmaz hizmetleri arasındadır.
 
Bunun yanı sıra bahar bakımında dikkat ettiğimiz bir başka nokta da hava filtresinin temizliğidir. Soğuk ve kasvetli havaların beraberinde getirdiği is, duman yada çevresel etmenler filtrelerde tıkanıklığa yol açabilmektedir. Yakıt tasarrufu ve araç performansı için önemli olan bu bakımı, uygun ekipman ve çözeltiler ile temizliyor, filtreleri ilk günkü kalitesine kavuşturuyoruz.
 
Motor yağı, hidrolik yağ ve akü kontrolleri ile de bahar bakımında atlanmaması gereken detaylardır. Motor ömrünün korunması açısından önemli olan bu bakımlarda varsa eksiklikleri gideriyor, aracınızı yeni mevsime güvenle hazırlıyoruz.
Silecek suyu ve klima bakımı da yine bahar bakım paketimiz içinde yer alan hizmetlerimiz arasındadır.

İlgili Konular

Araba Neden Hararet Yapar?

Araba Neden Hararet Yapar?

Rehbere git

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Vites kutusu da olarak bilinen şanzıman, aracın hızını kontrol etme, azaltma yada hızlandırma için gerekli olan enerjiyi motordan alarak, istenilen değerdeki bu gücü diferansiyele iletmekle görevli bir aracı mekanizmadır.

Rehbere git
Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur
Araba Neden Hararet Yapar

Araba Neden Hararet Yapar

Motor ve yakıt sistemi ile kurulu bir düzen içinde çalışan araçlar, uzun süre, zorlu şartlarda kullanıma bağlı olarak farklı arızalar ortaya çıkarabilmek de, araçve trafik güvenliğini tehlikeye atacak durumlara sebebiyet verebilmektedir.

Rehbere git

Araba Vitese Geçmiyor

Araçların çekiş ve hızını kontrol etmeye yarayan viteslerde, pek çok etkene bağlı olarak araba vitese geçmiyor sorunu ile karşılaşılmaktadır.

Rehbere git
Araba Vitese Geçmiyor