Oto Elektronik

Oto Elektronik

Araçların tüm mekanik, teknik ve elektronik arıza, bakım ve onarımlarında Avcılar oto elektrik Bosch servis kalite ve güvencesi ile yanınızdayız.

Araçların  hareket mekanizmasının aktifleştirilmesi için önemli bir donanım olan oto elektrik sistemleri,akünün sağladığı enerji kaynağından beslenmektedir. Akü, röle, sigorta, şasi hattı, şalterler, sigorta kutusu, termistör, elektrikli yakıt pompası, aydınlatma ve far sistemleri, otomat silecek ve  gösterge panelleri, oto elektrik vasıtası ile çalışan donanımlardır.  
 
Birbiri ile koordineli çalışan bu sistemin akışında yaşanacak herhangi bir aksaklık, bütün mekanizmanın sekteye uğramasına, dolayısı ile aracın çalışma ve hareket sisteminde sorun yaşamasına neden olacaktır. Bu sebeple araçların düzenli olarak yetkili servislerce, uzman gözetiminde, periyodik bakımlarının yapılması oldukça önem arz etmektedir.
 
Fosil yakıtla çalışan araçlar için önemli bir donanım olan oto elektrik sistemleri, bütün düzenekleri elektrik ile çalışan yeni nesil elektrikli araçlar için daha elzem bir konu haline gelmektedir. Güç ve hareket kaynağını elektrikten alan bu araçların yaşayacağı herhangi bir arıza yada sıkıntıda bilgisayarlı arıza tespiti hizmetimiz ile aksaklıkları nokta atışı olarak saptıyor, yerinde ve kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz.
 
Her araç kendi içerisinde, farklı donanımlarda oldukça fazla elektrik bağlantısı barındırmaktadır. görevleri itibariyle, her biri bir aksamı çalıştırma ve aktif hale getirmede rol oynayan bu sistemler, elektrik kaynağından aldıkları enerjiyi, otomat sistemlere ileterek, ihtiyaç duyulan parçalarını aktif hale getirmesini sağlamaktadır. Sileceklerin çalışması, ses sisteminin kullanılması, oto alarm, far ve sinyallerin yanması, ısıtma ve soğutma mekanizmalarının çalışması oto elektrik sistemlerine bağlı olarak kullanılan aksamlardan bir kaçıdır.
 
Bu denli önem arz eden donanımların, periyodik ve dönemlik bakımları da ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Aracın performansının korunması, gündüz ve gece her koşulda araç ve trafik güvenliğinin sağlanması, küçük sorunların ileride daha büyük arızalara yol açmaması için mutlaka yaptırılması gereken bu bakımlar, ileride doğacak zaman ve yüklü maliyetli arıza kayıplarının da önüne geçmiş olmaktadır.
 
Profesyonellik ve sağlam at yapı gerektiren bu çalışmaları, tecrübeli hizmet geçmişimiz ve 
 
son teknoloji arıza tespit cihazlarımızın gücüne dayanarak gerçekleştiriyor, her biri alanında eğitimli teknikerlerimiz ile hızlı ve sorunsuz oto elektrik bakım ve onarımlarına imza atıyoruz.
 
Hizmet ve yedek parça değişimlerimizi garanti altına alarak daima müşteri memnuniyeti kazanacağımız işlerde yer almayı hedef edinen servisimiz, ayrıca her marka ve model araca da yetkili oto ekspertiz desteği sunmaktadır.
 

İlgili Konular

Araba Vitese Geçmiyor

Araba Vitese Geçmiyor

Araçların çekiş ve hızını kontrol etmeye yarayan viteslerde, pek çok etkene bağlı olarak araba vitese geçmiyor sorunu ile karşılaşılmaktadır.

Rehbere git

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Vites kutusu da olarak bilinen şanzıman, aracın hızını kontrol etme, azaltma yada hızlandırma için gerekli olan enerjiyi motordan alarak, istenilen değerdeki bu gücü diferansiyele iletmekle görevli bir aracı mekanizmadır.

Rehbere git
Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur
Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Rehbere git

Çatlak Cam Tamiri

Rehbere git
Çatlak Cam Tamiri