Kış Bakımı

Kış Bakımı

Bahçeşehir oto kış bakımı hizmetlerimiz ile kışın sert ve zorlu geçen hava koşullarının araçlar üzerinde ki etkisini azami seviyeye indirmek, aracın bu şartlara uyum sağlaması için gerekli olan tüm bakım ve gereksinimleri aracın performansına uygun tertip etmek için profesyonel oto servis desteğimiz ile hizmetinizdeyiz.

Araçların her mevsim geçişlerinde yaptırılması en doğru olan bakım ve lastik değişimlerini, Bosch car servis Avcılar bayimiz ile karşılıyor, soğuğa ve beraberinde getireceği kaygan zemin şartlarına uyum sağlayacak kış bakımını titizlikle gerçekleştiriyoruz.
Kış mevsimi kapıyı çalmadan, sonbaharda yaptırılıp hazır hale getirilmesi gereken araçlar, bu bakıma ilk olarak kış lastiği değişimleri ile girmektedir. 
 
Kışın kayganlaşan ve donan yolda aracın zemine sıkı tutunması ve böyle bir koşulda kazaya sebebiyet vermemesi için en önemli detay olan lastik değişimi, mutlaka araca uygun, mevsime uygun ve yetkili servislerce basınç seviyelerinin ölçümü ve değişimi yapılması gerekmektedir.
 
Lastik değişimlerinden sonra mutlaka yapılması gereken rot ve balans ayarları, aracın güvenli sürüş özelliği için önemli bir yere sahiptir. Tekerlerin sistematik olarak aynı hizada ve komut ile aynı yöne evrilip, evrilmediğini kontrol ettiğimiz bu ayar ile lastik değişimi sırasında, direksiyon ile  lastiklerin arasında bir problem olup olmadığını kontrol ediyor, aracı her sistemi ile emniyetli olarak yola çıkarmaya hazırlıyoruz.
 
Kış mevsiminin dondurucu soğuklarına uyum sağlayabilecek, motor yağı ve diğer sıvı kontrolleri ve gerekli ise değişimleri de bu bakım kapsamında yer alırken, yine bu mevsimin beraberinde getirdiği sis, duman ve kirli havanın etkilerinin görüleceği hava, polen filtresi ve yakıt filtresi kontrol ve değişimleri de kış periyodik bakım hizmetimizde yer veriyoruz.
 
Yine soğuk havalarda aracın güvenliği ve performansını korumak, radyatördeki suyun donmasını engellemek için kullanılan antifriz su oranı ölçümüne de bu bakım içerisinde yer veriyoruz. Özellikle kar yağışlı havalarda, araç içi görüşün korunması için ön ve arka camlardaki donmayı engelleyerek, güvenli sürüş için önemli bir detay olan antifiriz suyu, kış bakımının olmazsa olmaz ürünlerindendir.
 
Yine rölanti ayarı, V kayışı kontrolü, arka cam rezistans kontrolü, klima ve ısıtıcı kontrolü de bu bakım esnasında dikkate aldığımız bölümler arasında yer almaktadır.
Bahçeşehir oto kış bakımı fiyatlarımız, aracın marka ve modeline göre değişkenlik gösterdiği gibi, yapılacak olan ekstra işlem ve değişimlere göre de güncellenmektedir.
 
Her Zaman uygun fiyat anlayışını benimsediğimiz firma yapımızda verdiğimiz hizmetin kalitesini, öncelikle Bosch service güvencesi, sonrasında donanımlı alt yapımız ve her biri alanında profesyonel teknik personel kadromuz dan alıyoruz.
Araç ve trafikte insan hayatı söz konusu olduğu için hiçbir ihmal kabul edilemez. Bu sebeple yılların deneyimi ve son teknoloji cihazlarımızın eşliğinde, en küçük kusuru bile gözden kaçırmadan,aracınızın kontrolünü yapıyor,onları emniyetle kışa hazırlıyoruz.

İlgili Konular

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Vites kutusu da olarak bilinen şanzıman, aracın hızını kontrol etme, azaltma yada hızlandırma için gerekli olan enerjiyi motordan alarak, istenilen değerdeki bu gücü diferansiyele iletmekle görevli bir aracı mekanizmadır.

Rehbere git

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Rehbere git
Dizel Enjektör Arıza Belirtileri
Başakşehir Oto Sanayi

Başakşehir Oto Sanayi

Başakşehir Oto Sanayi olarak, aracınızın tüm bakım ve onarım ihtiyaçları için kesintisiz hizmet ile daima iş başındayız.

Rehbere git

Mazot Filtresi Arızası

Dizel motorlu araçların verimli ve sorunsuz çalışmasında mazot filtresinin rolü hayati önem taşır. Bu küçük ancak kritik parça, motorun sağlığı için gerekli temiz yakıt akışını sağlamakla sorumludur. Ancak, mazot filtresinde meydana gelen tıkanıklıklar, motorun performansını ciddi şekilde etkileyebilir ve zamanla daha büyük sorunlara yol açabilir. Mazot filtresinin işlevini, tıkanıklığın belirtilerini ve potansiyel etkilerini, ayrıca motor üzerindeki uzun vadeli zararlarını inceleyeceğiz. Araç bakımının bu önemli yönü hakkında bilgi sahibi olmak, aracınızın performansını ve...

Rehbere git
Mazot Filtresi Arızası