Fren Balata Ve Disk Değişimi

Fren Balata Ve Disk Değişimi

Fren balatalar, aracın hareket sistemi içinde yer alan, aracın hızını düşürme ve durdurmada görevli donanımlardır. Fren balata değişimi aracın kullanım yoğunluğuna, coğrafi koşullara, freni kullanım sıklığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Hareket halindeki motorlu taşıtların, gerektiği durumlarda hızını düşürme yada durma işini üstlenen fren sistemleri, her marka ve model araçta farklı sistemler olarak karşımıza çıkmaktadır. 
 
Mekanik, hidrolik, havalı yada elektrikli fren inovasyonları olarak değişkenlik gösteren, fren pedalı, el freni ve motor freni olarak araçta 3 bölmede bulunan bu sistemler, aracın hareket halinde ortaya çıkardığı kinetik enerjiyi, sürtünme yolu ile ısıya dönüştürerek aracın yavaşlamasını yada durmasını sağlayan çalışma prensibine sahiptir.
 
Bu sürtünme ve etkileşim sonucu balatalarda meydana gelen yıpranma yada tükenme, frenlerin işleyişini bozarak fren mesafesini uzatmakta, bu da beraberinde kazalara davetiye çıkarmaktadır. 
aracın kullanım sırasında fren pedalına basıldığı anda gelen sesler, frenlerin eskisi kadar keskin ve etkili komut almaması, fren pedalında ortaya çıkan boşluk, fren hidroliğinin olması gereken seviyenin altına düşmesi, fren inovasyonlarının mutlaka servise götürülmesini gerektirecek sinyaller vermektedir.
 
Genellikle aracın kullanım yoğunluğuna göre değişkenlik gösteren fren balata değişimi,ortalama olarak 45.000-50.000 km arasında yapılması uygun bulunmaktadır.
 
Zorlu zemin şartlarında ve sık kullanmaya bağlı olarak zamanla biten yada deforme olan balatalar jantlarda çiziklere yol açmakta, fren pedalının sertleşmesine yada boşalmasına neden olmaktadır. Asla ihmale gelmeyecek kadar mühim olan bu sistemler, mutlaka uzman servislerce dönemlik bakımlar dahilinde kontrol ettirilmelidir.
 
Uzun yıllardır sektörde var olmanın kazandırdığı kaliteli alt yapı ve donanım ile bugün Bosch service bünyesinde hizmet veren servisimiz, profesyonel işçilik ve son teknoloji arıza tespit ve tamir ekipmanlarımız ile en güvenilir ve çözüm odaklı servis desteği vermektedir.
 
Her biri kendi alanında tecrübeli ve eğitimli teknikerlerimizin gözetiminde, her tip fren sistemlerinin, dönemlik yada periyodik bakımlarını,arıza tespit ve onarımlarını, parça ve fren disk değişimi çalışmalarını büyük bir titizlik üstleniyor, verdiğimiz hizmeti garanti altına alıyoruz.
 
Yeni nesil araç fren inovasyonlarından ABS, çekiş kontrol sistemi (ASR), Elektronik stabilite sistemi (ESP), Elektronik fren dağılımı sistemi (EBD) arıza tespit ve tamirini de yine profesyonel olarak gerçekleştiriyor, küçük arızaların büyük sorunlara sebebiyet vermesinin önünü kapatıyoruz.
 
Kaliteli hizmet, uygun fiyat, hızlı ve zamanında araç teslimi prensibimiz ile gönül rahatlığı ile aracınızı bize teslim edebilir, her türlü soru ve sorunlarda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Fren disk değişimi hizmeti verdiğimiz markalar Audi, Bmw, Fiat, Ford, Mercedes arasındadır.

Fren Disk Değişimi

Hareket halindeki motorlu taşıtların durmasını yada yavaşlamasını sağlayan donanımlardan olan fren sistemi, zaman ve kullanım koşullarına bağlı olarak deforme olmakta, tükenen balatalar, beraberinde fren disk değişimi ihtiyacını da beraberinde getirmektedir.
 
Uzun süre kullanılmayan, zorlu zemin şartlarına maruz kalan yada sıkışık trafikte sürekli dur kalk yapmaya zorlanan araçlarda zamanla balatalar performansını kaybetmekte, bu tükenme ile birlikte fren disklerine zarar vermeye başlamaktadır.
Fren mesafesinin uzaması, ani durma manevrasında aracın savrulması, yokuş aşağı giderken aracın hakimiyetini kaybetmesine kadar giden bu fren sistemi sorunları, insan ve trafik güvenliğini tehlikeye atabilmektedir.
Bu sebeple dönemlik olarak yapılması gerekli olan periyodik bakımların ihmal edilmemesi, rutin olarak aracın tüm fren, balata ve disk aksamlarının bakımının yapılması gerekmektedir.
 
50.000 km ile 60.000 km arasında mutlaka değiştirilmesini önerdiğimiz bu donanımları, her biri alanında uzman teknisyenlerimizin gözetiminde, orjinal yedek parça garantisi ile gerçekleştiriyor, çalışmalarımızı son teknoloji cihazların güvenilirliği doğrultusunda sonuçlandırıyoruz.
 
En ufak bir hataya mahal vermeyecek, tüm aksamları ile detaylı olarak bakıma aldığımız fren inovasyon ve disk sistemlerinin bakım ve onarımlarını, Bosch service güvencesi altında, uygun fiyat avantajları ile karşılıyoruz.

Fren disk değişimi belli zaman ve km aralıkları ile gerçekleşmektedir. Aracınızda yapılan kontroller aracın fren diski ihtiyacı olup olmadığını gösterir. Fren diskleri aşınır ve zamanında değişmezse frenler iyi tutmaz. Bu sayede araç ve sürücüler için belli bazı riskler ortaya çıkar. Fren sisteminin kusursuz ve sorunsuz çalışması için zamanında değişim çalışmalarının yapılması gerekir.
 
Fren diskinde değişimi anlamak için bakım ve kontroller büyük önem taşır. Bunun dışında sürücünün dikkati ile fren diskinde olan sorunlar tespit edilebilir. Diskin aşınması ve artık görevini yerine getiremez hale gelmesi insanların bu konuda tedbir almasını zorunlu hale getirir. Yolculuğa güvenle çıkmak isteyen sürücüler buldukları fırsatta aracın fren disklerini mutlaka gözden geçirmelidir.
 

Fren Balata Değişimi

Fren balata değişimi balataların artık görevini yapamadığı durumlarda gerekli olur. Aşınmış ve artık niteliğini yitirmiş olan balatalar araçlar için büyük risk oluşturur. Fren mesafesinin uzaması ise kazalara davetiye çıkarır. Bakım ve kontroller esnasında aracın fren balataları mutlaka gözden geçirilmelidir. Bu sayede balatalar değişir ve sorunlar ortadan kalkar. En zorlu yol koşullarında fren mesafesini düşürmek, araçlar için kaza riskini azaltır.

Fren balataları araçlar için hayati önem taşır. Yeni değişmiş sağlam bir balata ise araçlarda emniyetli ulaşıma destek verir. Belli aralıklarla araç kontrolleri esnasında fren balataları gözden geçirilmelidir. Bu sayede araçların yola daha özgüvenli şekilde çıkması sağlanır. Yenilenmiş olan fren balataları sürücülere her zaman güven verir.

 

Yeni Ve Sıfır Balatanın Önemi

Balata değişimi söz konusu olduğunda tedarik edeceğiniz kaliteli malzemenin aracınıza yapacağı katkıyı bilmeniz gerekir. Fren disklerini tutması ile bilinen balatalar, fren sistemlerinin gücünü arttırır ve araçlar randımanlı bir şekilde durma fırsatı bulur. Özellikle yol hâkimiyeti ve duruma mesafesinin en iyi şartlarda ortaya çıkması güvenli yolculuk için büyük önem taşır. Frenlerin yoğun kullanımına bağlı olarak balatalarda zamanla aşınma olur ve bu aşınma balatanın bitmesine neden olur. Tükenmiş olan balataların bir an evvel değişimini yapmak için, önce burada kaliteli malzeme tedariki ve başarılı bir montaj çalışması çok önemlidir. Yol güvenliği ve durma mesafesinin en iyi noktada sağlanması açısından, servisimizin tedarik ettiği balatalar aracınız için iyi bir çözüm ortaya koyacaktır. Zamanında ve doğru bir balata değişimi sayesinde, aracınızın çok daha güvenli bir şekilde yolculuk yapmasını sağlayabilirsiniz. Balata değişimi ile birlikte gerekli fren ayarları yapıldıktan sonra, aracınızın çok daha güvenilir ve emniyetli bir şekilde yolculuk yapması söz konusu olacaktır. Uzman ekiplerimiz ve donanım kalitemiz, balata değişimi konusunda aracınıza büyük katkı sağlayacaktır.

İlgili Konular

Başakşehir Oto Sanayi

Başakşehir Oto Sanayi

Başakşehir Oto Sanayi olarak, aracınızın tüm bakım ve onarım ihtiyaçları için kesintisiz hizmet ile daima iş başındayız.

Rehbere git

Çatlak Cam Tamiri

Rehbere git
Çatlak Cam Tamiri
Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Vites kutusu da olarak bilinen şanzıman, aracın hızını kontrol etme, azaltma yada hızlandırma için gerekli olan enerjiyi motordan alarak, istenilen değerdeki bu gücü diferansiyele iletmekle görevli bir aracı mekanizmadır.

Rehbere git

Mazot Filtresi Arızası

Dizel motorlu araçların verimli ve sorunsuz çalışmasında mazot filtresinin rolü hayati önem taşır. Bu küçük ancak kritik parça, motorun sağlığı için gerekli temiz yakıt akışını sağlamakla sorumludur. Ancak, mazot filtresinde meydana gelen tıkanıklıklar, motorun performansını ciddi şekilde etkileyebilir ve zamanla daha büyük sorunlara yol açabilir. Mazot filtresinin işlevini, tıkanıklığın belirtilerini ve potansiyel etkilerini, ayrıca motor üzerindeki uzun vadeli zararlarını inceleyeceğiz. Araç bakımının bu önemli yönü hakkında bilgi sahibi olmak, aracınızın performansını ve...

Rehbere git
Mazot Filtresi Arızası