Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Araçların trafikte güvenli yol alabilmesi için, periyodik bakımlarının eksiksiz yapılması önem arz etmektedir. Bahçeşehir bilgisayarlı arıza tespiti hizmetimiz ile aracınızın geleceğini şansa bırakmıyor, en küçük arızaları, kısa zamanda saptayıp, maliyeti yüksek arızaların gelmeden önünü kesiyoruz.

Mekanik, teknik ve elektronik pek çok donanımların, birbiri ile koordineli olarak çalıştığı araç mekanizmasında, kullanıma bağlı olarak zamanla arızalar gelişebilmekte, araç kullanımını sekteye uğratabilmektedir. 
Her biri kendi alanında oldukça önemli görevler üstlenen, bakımlarında tecrübe ve profesyonellik gerektiren donanımların başında oto elektrik gelmektedir. 
 
Akü ile direk bağlantısı olmasından ötürü, yaşanacak en ufak bir aksaklık aracın çalışma ve hareket etme potansiyelini engellediği gibi, pek çok sisteminde devre dışı kalmasına sebep olmaktadır. Klima, aydınlatma, ısıtma ve soğutma, marş, ses sistemi ile gösterge panellerini kullanabilmek için gerekli olan oto elektrikte pek çok sebeplerden ötürü arızalar yaşanabilmektedir.
 
Elektrikli yada yeni nesil araçların elektronik beyninde görülen arızaları yakıt ve egzoz sisteminde oluşacak sıkıntılar ile daha pek çok aksamda baş gösteren sıkıntıları, diagnostic araç sayesinde kısa sürede tespit ediyor, nokta atışı çözümler üretiyoruz.
Bu son teknoloji arıza tespit cihazımız ve uzman teknisyenlerimizin gözetiminde, aracın elektronik sistemlerinde yaşanabilecek en küçük sorunu dahi kısa sürede saptıyor, ileride yaşanabilecek büyük arızaların önüne geçiyoruz. 
 
Bunun yanı sıra diğer otomat ve mekanik aksamlarda meydana gelecek sorun ve arızalarında tespitini bu cihazlarımızla yaparak, sizlere zamandan ve aracın serviste uzun süre kalma mağduriyetinden tasarruf edecek çözümler sunuyoruz.
Dönemlik olarak yaptığımız oto bakımların yanı sıra, özel arıza ve sorunlarda da müşterilerimize destek veren yetkili servisimizde, orjinal yedek parça değişimlerimizi de garanti altına alıyoruz.
 
Sadece bakım yada tamir amaçlı değil, araca kazandırılacak yeni donanımların uygunluğunu, araçta bulunan komponentlerin işlevini, yeni nesil araçların elektronik kontrol ve kodlama uygulamaları ile arıza saptama ve silme işlemlerini de diagnostic cihazımızın eşliğinde, kısa sürede, söküp dağıtmadan gerçekleştiriyoruz.
 
OBD( bilgisayarlı arıza tespit) cihazını, aracın OBD giriş bağlantısına takarak, 
 
Marka ve model farketmeksizin, tüm binek araçların oto ekspertiz işlemlerini üstlenecek altyapı ve donanıma sahip olan servisimiz, oto güvenlik sistemleri ile ilgili başvuruları da titizlikle karşılamaktadır.
 
Alanında eğitimli ve tecrübeli teknikerlerimiz, yeniliğe açık firma hizmet yapımız, gelişmiş bakım ve onarım ekipmanlarımız ile aracınız ile ilgili tüm sorunların üstesinden geliyor, araçları ilk günkü performansında yola çıkaracak çözümler üretiyoruz.
 

İlgili Konular

Araba Neden Hararet Yapar?

Araba Neden Hararet Yapar?

Rehbere git

Limitör Nedir

Araç hareket sisteminde hızlanmak ve durmak için pek çok mekanizmalar birbiri ile koordineli olarak çalışmaktadır. Limitör de bu aksam lardan biridir. Peki Limitör nedir?

Rehbere git
Limitör Nedir
Araba Vitese Geçmiyor

Araba Vitese Geçmiyor

Araçların çekiş ve hızını kontrol etmeye yarayan viteslerde, pek çok etkene bağlı olarak araba vitese geçmiyor sorunu ile karşılaşılmaktadır.

Rehbere git

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Vites kutusu da olarak bilinen şanzıman, aracın hızını kontrol etme, azaltma yada hızlandırma için gerekli olan enerjiyi motordan alarak, istenilen değerdeki bu gücü diferansiyele iletmekle görevli bir aracı mekanizmadır.

Rehbere git
Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur