Fren Onarımı

Fren Onarımı

Aracın trafikte, hangi hız limitinde olursa olsun güvenle yol alabilmesi için fren inovasyonlarının aktif ve performansının yerinde olması gerekmektedir. Avcılar fren onarım desteğimiz ile aracınızın dönemlik bakımlarını gerçekleştirirken, her türlü arıza ve sorunlarını da son teknoloji donanımlarımız ile çözüme kavuşturuyoruz.

Trafikte yol alırken, kısa mesafede ani duruş, frene yüklenilmesi durumunda aracın savrulmadan hızını kesmesi yada dilenen durumda hızın düşürülmesi gibi durumlarda kullanılan frenler, tekerleğe bağlı mekanizmalar ile çalışan donanımlardır.
Aracın marka ve performansına bağlı olarak değişen fren sistemleri, mekanik, havalı, elektrikli ve hidrolik olarak çeşitlere ayrılmaktadır.
 
Aracın kullanım şartları, zemin, hava koşulları ve pek çok etkenden dolayı zamanla biten balata ve hidrolik yağlar, fren pedalının sertleşip, durma hızını geciktirmektedir. 
 
Esasen bir risk teşkil eden bu durumla karşılaşılması durumunda artık fren bakım ve parça değişimlerinin gelmiş olması demektir. Her ne kadar biz servis uzmanları işin bu raddeye gelmeden evvel, aracın düzenli aralıklar ile bakımlarının yapılmasını önersek de, iş yoğunluğu yada maddi imkanlardan dolayı bu rutinler aksatıla bilmektedir.
 
Eskiyen yada biten balataların kullanılmaya devam edilmesi durumunda, disklerde çizilmeler meydana gelmeye başlayacak, balatalar değişse bile çizilen bu diskler, balataların daha hızlı yıpranmasına neden olacaktır. Fren disk değişimi, balata bakım ve değişim, hidrolik yağ kontrolü ve tatbiki gibi fren mekanizması ile ilgili tüm aksaklıklarda kapımızı çalabilir, Bosch car service kalite ve güvencesinde olan hizmetlerimizden gönül rahatlığı ile yararlanabilirsiniz.
 
Bünyemizde bulunan son teknoloji arıza tespit cihazları ile fren inovasyonları ile ilgili büyük yada küçük çaplı arızaları nokta atışı tespit ederek, çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştiriyor, en ufak bir riski dahahi göz ardı etmeden ileride yaşanabilecek büyük sorunların önüne geçmek için çalışıyoruz.
 
Yeni nesil ABS, ASR, ESP, BAS, MSR, EBD, EPB gibi fren sistemleri ile ilgili tüm donanım ve alt yapıya da sahip olan servisimizde, her marka ve model aracın fren inovasyonlarına uygun bir çözüm noktamız mutlaka bulunmaktadır. Bu tip sistemlerinde her türlü periyodik bakımı, parça değişimi, arıza tespit ve tamirini titizlikle üstlenen firmamız, yedek parça değişim hizmetimizi de garanti altına almaktadır.
 
Aracınızın garanti kapsamına zarar vermeden, tüm aksamlarını alanında uzman teknikerlerimizin gözetiminde değerlendirerek bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyor, söz verdiğimiz üzere zamanında ve sorunsuz araç teslimatları yapmaya gayret ediyoruz.
7/24 müşteri hizmetleri ve yol yardım desteğimizden bize ulaşabilir, aracınızın geleceğini emin ellere emanet edebilirsiniz.
 

İlgili Konular

Araba Neden Hararet Yapar?

Araba Neden Hararet Yapar?

Rehbere git

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Vites kutusu da olarak bilinen şanzıman, aracın hızını kontrol etme, azaltma yada hızlandırma için gerekli olan enerjiyi motordan alarak, istenilen değerdeki bu gücü diferansiyele iletmekle görevli bir aracı mekanizmadır.

Rehbere git
Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur
Araba Neden Hararet Yapar

Araba Neden Hararet Yapar

Motor ve yakıt sistemi ile kurulu bir düzen içinde çalışan araçlar, uzun süre, zorlu şartlarda kullanıma bağlı olarak farklı arızalar ortaya çıkarabilmek de, araçve trafik güvenliğini tehlikeye atacak durumlara sebebiyet verebilmektedir.

Rehbere git

Araba Vitese Geçmiyor

Araçların çekiş ve hızını kontrol etmeye yarayan viteslerde, pek çok etkene bağlı olarak araba vitese geçmiyor sorunu ile karşılaşılmaktadır.

Rehbere git
Araba Vitese Geçmiyor