Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Araç sahiplerinin dört mevsim, güvenle araçlarını kullanabilmesi için yapılması gereken bakımları Bahçeşehir oto periyodik bakım olarak bizler üstleniyoruz. Aracın aksamlarının sistemli ve düzenli çalışması, küçük aksaklıkların büyük hasarlara yol açmaması için önemli bir detay olan periyodik bakım, aynı zamanda motor performansının korunması ve yakıt tasarrufu içinde aksatılmaması önem arz eden bir işlemdir.

İşte rutin bakımlar bu sebeple hem maddi olarak bütçeden tasarruf, hemde manevi olarak zamandan tasarruf sağlayacak çözümler ortaya koymaktadır.
 
Bilge otomotiv olarak, alanında uzman teknik personelimiz ve donanımlı alt yapımız ile  servise aldığımız araçları bu bakım kapsamında ilk olarak akü ve yağ kontrollerinin denetimi ile servise alıyoruz.
 
Akü seviyesi ölçümü, gerekli ise değişimi, motor yağı kontrolü ve ihtiyacı varsa tatbiki, hava ve yağ filtrelerinin temizliği yada değişimi de beraberinde gelen çalışmalarımız arasında yer almaktadır. Aracın rutin bakımlarında kontrol ettiğimiz bir başka aksamda fren ve fren inovasyon sistemleridir. Aracın trafikte güvenle yol alabilmesi için duyarlılığının ve keskinliğinin tam olması gereken fren sistemlerinde, anında tepki çok önemlidir. Bu sebeple fren ve elektronik sistemlerin hepsini son teknoloji cihazlarla değerlendiriyor, varsa aksaklık uzman teknisyenlerimizin gözetiminde gideriyoruz.
 
Periyodik bakım dahilinde olan bir diğer hizmetimiz de mevsimlik lastik değişimleridir. Kış mevsiminin zorlu şartlarına uyum sağlayacak lastiklerin kış gelmeden değiştirilmesi gerekmektedir. Sürücü ve trafik sağlığı açısından önemli olan bu uygulama, dönemlik olarak yazlık ve kış lastiği değişimi şeklinde yapılmaktadır. Bunun yanı sıra; aydınlatma ve süspansiyon kontrolü, ısıtma ve soğutma sistemi kontrolü, oto servis vale desteği,lastik değişim sonrası rot balans ayarı, egzoz sistemi bakımı ile elektrik devreleri arıza ve kaçak kontrolleri de yaptığımız periyodik bakım arasında yer almaktadır.
 
her marka ve model araca özel olarak ayrı ayrı yaptığımız bakımların fiyat dağılımı da bu doğrultuda belirlenmektedir. yedek parça değişimlerimiz garantili ve orjinal parça olup, firmamız tarafından güvencelidir. Bunun yanı sıra referanslı müşterilerimize özel uyguladığımız ekstra indirim fırsatı da firmamızın sunduğu avantajlı hizmetler arasında yer almaktadır. 
 
Müşteri memnuniyetini, araç emniyetini ve uygun fiyat politikasını her şeyin üzerinde tutan servisimizde her uygun çözümler bulunmaktadır.
 

İlgili Konular

Çatlak Cam Tamiri

Çatlak Cam Tamiri

Rehbere git

Araba Vitese Geçmiyor

Araçların çekiş ve hızını kontrol etmeye yarayan viteslerde, pek çok etkene bağlı olarak araba vitese geçmiyor sorunu ile karşılaşılmaktadır.

Rehbere git
Araba Vitese Geçmiyor
Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Vites kutusu da olarak bilinen şanzıman, aracın hızını kontrol etme, azaltma yada hızlandırma için gerekli olan enerjiyi motordan alarak, istenilen değerdeki bu gücü diferansiyele iletmekle görevli bir aracı mekanizmadır.

Rehbere git

Limitör Nedir

Araç hareket sisteminde hızlanmak ve durmak için pek çok mekanizmalar birbiri ile koordineli olarak çalışmaktadır. Limitör de bu aksam lardan biridir. Peki Limitör nedir?

Rehbere git
Limitör Nedir