Oto Fren

Oto Fren

Motorlu taşıtlarda, güvenli sürüş için gerekli, yavaşlama ve durma eyleminin gerçekleştirmeye yarayan fren ve fren inovasyon sistemlerinin bakım ve onarımı artık Avcılar fren ustası ellerine emanet. Yaşayacağınız her türlü sorun, arıza ve parça değişimlerinde, Bosch servis kalite ve güvencesinde hizmet alacak olup, yedek parçalarınız tarafımızca garanti altına alınacaktır.

Hareket halindeki aracın hızı düşürmek yada durdurmak için kullanılan frenler, sürücünün ayak altında bulunan pedal freni, el freni yada motor freni vasıtası ile komut almaktadır. Pedala basma basıncına bağlı olarak yavaşlama ve durma eylemini gerçekleştiren frenler, mekanik, hidrolik, havalı ve elektrikli olarak ana gruplara ayrılmaktadır.
 
Gelişen teknoloji ile birlikte fren sistemlerinde de meydana gelen kapsamlı yenilikler, beraberinde pek çok fren sistemini de sektöre dahil etmiştir. Hidrolik fren, havalı fren, ABS, ASR, ESP, BAS, MSR, EBD, EPB gibi pek çok fren sistemleri araçlarda kullanılmaktadır.
 
Her biri alanında uzman teknisyenlerimiz ve son teknoloji arıza tespit cihazlarımız ile fren sisteminde meydana gelen sorunun ana kaynağını hızla tespit ediyor, çözüm odaklı tamiratlar gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra periyodik yada dönemlik olarak bakımının yaptırılması gereken bu sistemlerinde, bu bağlamda sorumluluğunu üstleniyor, araçları mevsimsel geçişlere güvenle hazırlıyoruz.
 
Trafik ve insan güvenliği için göz ardı edilmemesi gereken fren bakımları, aracınızın verdiğiniz komuda hızla riayet etmediği durumlarda, balataların yıpranıp, fren disklerini çizmeye başladığında,  fren pedallarında sertleşme boşluk yaşandığında, fren pedalına basıldığında ses gelmesi durumunda, fren hidrolik yağının bitmesi durumunda mutlaka fren bakımı ve gerekli değişimlerinin uzman ellerce yapılması gerekmektedir. 
 
Bu gibi durumların mevcudiyetinde değiştirilmeyen balatalar yada hidrolik yağlar aracın frene basma durumunda daha yavaş hareket edecek ve fren mesafesi kısalacaktır. Bu da beraberinde kaza yada aracın savrulmasına neden olarak trafik güvenliğini tehlikeye atacak zeminler hazırlayacaktır. 
 
Aynı zamanda araç mekanizmasında bütün sistem birbiri ile ilişkili olarak hareket eden bir çalışma prensibine sahip olduğu için fren sistemlerinde yaşanacak ufak bir arıza farklı donanımlarda daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu da ham bütçeden hem de zamandan kayıplara yol açarak sizleri mağdur edebilmektedir.
 
Hayati önem taşıyan bu bakımın aksatılmaması gerektiğini hatırlatarak sizleri Ispartakule fren servisimize bekliyor, 7/24 aktif yol yardım ve müşteri hizmetleri desteğimizle tanışmaya davet ediyoruz. Kaliteli ve profesyonel hizmeti, uygun fiyata alacağınız servisimizde, öncelik araç güvenliği sonra da müşteri memnuniyeti olmaktadır. Hizmet kapsamı dahilinde hizmet verdiğimi markalar  OpelPeugeotRenaultVolkswagenVolvo arasındadır.

İlgili Konular

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Şanzıman Yağı Biterse Ne Olur

Vites kutusu da olarak bilinen şanzıman, aracın hızını kontrol etme, azaltma yada hızlandırma için gerekli olan enerjiyi motordan alarak, istenilen değerdeki bu gücü diferansiyele iletmekle görevli bir aracı mekanizmadır.

Rehbere git

Limitör Nedir

Araç hareket sisteminde hızlanmak ve durmak için pek çok mekanizmalar birbiri ile koordineli olarak çalışmaktadır. Limitör de bu aksam lardan biridir. Peki Limitör nedir?

Rehbere git
Limitör Nedir
Mazot Filtresi Arızası

Mazot Filtresi Arızası

Dizel motorlu araçların verimli ve sorunsuz çalışmasında mazot filtresinin rolü hayati önem taşır. Bu küçük ancak kritik parça, motorun sağlığı için gerekli temiz yakıt akışını sağlamakla sorumludur. Ancak, mazot filtresinde meydana gelen tıkanıklıklar, motorun performansını ciddi şekilde etkileyebilir ve zamanla daha büyük sorunlara yol açabilir. Mazot filtresinin işlevini, tıkanıklığın belirtilerini ve potansiyel etkilerini, ayrıca motor üzerindeki uzun vadeli zararlarını inceleyeceğiz. Araç bakımının bu önemli yönü hakkında bilgi sahibi olmak, aracınızın performansını ve...

Rehbere git

Çatlak Cam Tamiri

Rehbere git
Çatlak Cam Tamiri